Murat Kurum, GAİN’in “Gör Beni” programında, Armağan Çağlayan’ın sorularını yanıtladı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, TV yapımcısı ve sunucu Armağan Çağlayan’ın GAİN’de yayınlanan “Gör Beni” programına konuk oldu. Kurum’un çocukluğu, aile hayatı, siyasi kariyeri ve adaylık sürecini anlattığı program şimdi GAİN’de yayında…

TV yapımcısı ve sunucu Armağan Çağlayan’ın GAİN’e özel hazırladığı “Gör Beni” programının ikinci bölüm konuğu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum oldu. Kurum programda adaylık sürecinin yanı sıra ailesini, inşaat mühendisliğinden siyasete uzanan kariyerini ve henüz kırk üç yaşındayken ülkenin en genç Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı oluşunu anlattı.

Kurum, adaylık sürecine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Emekle, alın teriyle o insanların sevgisini kazanmak, onların duasını almak, her şeyden öte vatandaşımızın bu beklentisini karşılamak için buradayım. Zaten bu işleri yapamazsam bir daha aday olmam, böyle bir göreve de talip olmam.”

“Kızım, ‘Bakan olmanı istemiyorum, benim yanımda dur, ben sensiz büyüdüm’ dedi”

Murat Kurum, Armağan Çağlayan’ın “Hangisi daha zor: Bakanlık yapmak mı yoksa İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için yarışmak mı?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Bakanlıkta 81 ile gittim ve 550 ziyaret yaptım. O ziyaretlerin bazıları aylar sürdü. Elazığ/Malatya depreminde 30 günden fazla orada kaldım. En son 11 ili etkileyen depremde yine 45 gün sahadaydım. Kolay değil, 81 tane çocuğunuz var, 81’ine aynı sevgiyi göstermeniz lazım. Bir de olağanüstü durumlar var: Sel oluyor, 2 saat sonra oraya gidiyorsunuz. Yangın oluyor, 2 saat sonra gidip beraber üzüleceksiniz ama üzülüp ağlayıp bekleyemezsiniz. İnsanların sizden bekledikleri var. Umutlarını yeşertmek zorundasınız. Türkiye’nin her yerinde bir hikâyem var. 81 ilde çalışmış biri olarak buradayım. İstanbul’daki sorunları biliyorum. O birikimi buraya aktaracağız. İstanbul’un sorunlarını gidermek için çalışacağız.”

Kendini sakin ve çok yönlü düşünen biri olarak tanımlayan Kurum, Armağan Çağlayan’ın çocuklarını ve aile yaşantısını sorması üzerine bir anısını da anlattı: “Kızım ‘Bakan olmanı istemiyorum, benim yanımda dur, ben sensiz büyüdüm’ dedi. ‘Bırakmamı mı istiyorsun, istiyorsan bırakırım’ dedim ama ‘Yok’ dedi, ‘o zaman üzülürsün. Devam et ama bize de zaman ayır.’”

Murat Kurum’un konuk olduğu “Gör Beni” şimdi ve sadece GAİN’de… 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x